Prezent dla żeglarza - poradnik

Prezent dla żeglarza

Szukasz prezentu dla żeglarza? Dobrze trafiłeś! Możesz rozejrzeć się nieco w naszym marynistycznym w którym jest mnóstwo prezentów marynistycznych czyli związanych z morzem i żaglami. Ale zanim przejrzysz całą naszą żeglarską ofertę i oddasz się wnikliwym poszukiwaniom wyjątkowego prezentu dla żeglarza, zobacz nasze prezentowe rekomendacje opisane w sporym skrócie.

kubkiczajnik kotwicawycieraczkasejf kuferek żeglarski prezentłyżka żeglarska do butówżeglarski prezent ręcznik

Najlepszy prezent to ten od serca, nietypowy, zaskakujący, ładny, estetyczny, najlepiej funkcjonalny i przede wszystkim związany z osobistymi zainteresowaniami obdarowywanego. Nawet jeśli dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować niemal co roku stajemy oko w oko z tym samym problemem. Co kupić ? Co ucieszy ? Czym tym razem zaskoczyć?

Prezent funkcjonalny

Ponieważ nie zawsze jest łatwo trafić w osobiste preferencje odbiorcy, najbezpieczniej postawić na prezent funkcjonalny. Marynistyka w tym temacie ma sporo do zaoferowania. Prezent funkcjonalny to taki, który może ale nie musi się podobać pod względem estetycznym ale zawsze przyda się do wykonywania codziennych czynności w domu. Do takich funkcjonalnych prezentów należą np: kubki, czajniki, ręczniki, łyżka do butów, kuferek, wycieraczka do butów.

Zwykłe przedmioty codziennego użytku, wzbogacone o żeglarski element, starannie wykonane mogą być niebanalnym pomysłem na prezent i z pewnością znajdą praktyczne zastosowanie.  Duża część prezentów jest nie tylko praktyczna ale również charakteryzuje się żeglarskim designem i marynistycznym detalem, który nadaje przedmiotowi wyjątkowy marynistyczny charakter. Do takich prezentów należą np. lampy marynistyczne w fantazyjnym, żeglarskim kształcie lub marynistyczne koce lub dekoracyjne poduszki, które przydadzą się w każdym domu a jednocześnie wprowadzą żeglarski nastrój odzwierciedlający żeglarską pasję domowników.

Lampa latarnia morskalampa żeglarska z linypoduszka marynistyczna

Jako eleganckie, drobne marynistyczne upominki świetnie sprawdzą się żeglarskie bransoletki, żeglarskie spinki do mankietów lub podstawka z kotwicą na biurko, która sprawi, że codzienne zapiski na prozaicznych żółtych karteczkach nabiorą wdzięku, morskiego charakteru i subtelnie urozmaicą wizerunek naszego biura na co dzień oraz odsłonią nieco nasze żeglarskie zainteresowania podczas biznesowego spotkania.

kotwiczki spinki do mankietów na prezent dla żeglarzamarynistyczne spinki do mankietówbransoletka marynistyczna na prezentbransoletka z kotwiczkąprezent dla żeglarza notatnikzegarek dla żeglarza na biurko

Jeśli poszukujemy prezentu dla żeglarza z górnej półki, luksusowego i oryginalnego na który możemy przeznaczyć nieco większy budżet, w tej roli świetnie odnajdą się modele żaglowców, zegary na ścianę w kole sterowym lub zestawy barometrów.

zegar w kole sterowym elegantwielki model żaglowcagablota z węzłami żeglarskimitablica z węzłami polskie nazwyzestaw barometryzegar koło sterowekompas marynistycznykompas żeglarski

 
 

Jak to bywa w przypadku prezentów, funkcjonalność może zostać zepchnięta na drugi plan, a w dużej mierze będzie liczył się walor estetyczny. Żeglarska poducha z oryginalną żeglarską liną, zaskoczy i z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi żeglarstwa. Do tej kategorii dekoracyjno-funkcjonalnej należą właśnie marynistyczne zegary i barometry, które  ze względu na schludne połączenie drewna i mosiądzu prezentują się niezwykle elegancko. Takie wyjątkowe przedmioty sprawdzą świetnie się jako prezent dla żeglarza  i nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego, morskiego charakteru, dzięki elementom wzornictwa wykorzystanych w projektach, które często można było spotkać na starych żaglowcach lub obecnie spotykamy na nowoczesnych jachtach.

poduszka marynistycznalampa kotwica
 

Dla osób dobrze znających estetyczne preferencje osoby dla której poszukujemy prezentu, mogą pokusić się o prezent dla żeglarza nie posiadający walorów praktycznych, czyli marynistyczną dekorację wprowadzającą morski akcent do pokoju lub biura. W tej kategorii dużą popularnością cieszą się precyzyjnie wykonane statki w butelkach, modele jachtów i żaglowców oraz  podpórki do książek, które wcale nie są niezbędne by książki stały w pionie aczkolwiek urozmaicą i dodadzą uroku każdej, domowej biblioteczce.

model jachtu na prezentstatki w butelkachżaglowiec w butelcepodpórki marynistyczne do książek

 Zapraszamy po wyjątkowy prezent dla żeglarza do sklepu nautix.pl
 
 
do góry
Pokaż pełną wersję strony