Prezent dla żeglarza

Szukasz prezentu dla żeglarza? Dobrze trafiłeś! Rozejrzyj się nieco w naszym marynistycznym sklepie i zerknij co polecamy poniżej wszystkim szukającym prezentu związanego z morzem i żaglami.

Najlepszy prezent to ten od serca, nietypowy, zaskakujący, ładny, estetyczny, najlepiej funkcjonalny i przede wszystkim związany z osobistymi zainteresowaniami obdarowywanego. Nawet jeśli dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować niemal co roku stajemy oko w oko z tym samym problemem. Co kupić ? Co ucieszy ? Czym tym razem zaskoczyć?

Prezent funkcjonalny

Ponieważ nie zawsze jest łatwo trafić w osobiste preferencje odbiorcy, najbezpieczniej postawić na funkcjonalność. Marynistyka w tym temacie ma sporo do zaoferowania. Jako pomysł na prezent proponujemy zestawy na biurko: nietypowe, eleganckie i funkcjonalne. Niemal każdy korzysta z temperówki, spinacza, lub karteczek na notatki. Teraz zwykłe przedmioty codziennego użytku, wzbogacone o żeglarski element, starannie wykonane mogą być niebanalnym pomysłem na prezent i z pewnością znajdą praktyczne zastosowanie. Mosiężne kieliszki mają nie tylko spore walory estetyczne i dekoracyjne, ale także przydadzą się podczas każdej, żeglarskiej i nieżeglarskiej imprezy. Typowo pragmatycznym prezentem dla żeglarza może być nawet łyżka do butów, podpórka na książki lub lampa marynistyczna w fantazyjnym, żeglarskim kształcie. Można również zdecydować się na praktyczny, ale nie zbyt kosztowny drobiazg: reprezentacyjny wizytownik, bardzo elegancka i praktyczna błyskotka, która zmieści się do każdej damskiej torebki lub kieszeni marynarki to marynistyka, która subtelnie poprawi nasz wizerunek podczas biznesowego spotkania.

notatnik prezent dla zeglarzabarometr marynistyczny
luneta kapitańskaglobus żeglarski

Wygląd czyli marynistyczne dekoracje

Jednak w przypadku prezentów, funkcjonalność może zostać zepchnięta na drugi plan, a w dużej mierze będzie liczył się walor estetyczny. Żeglarska poducha z oryginalną żeglarską liną, zaskoczy i z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi żeglarstwa. Do tej kategorii dekoracyjno-funkcjonalnej należą również marynistyczne zegary. W dzisiejszych czasach każdy dysponuje telefonem komórkowym nieustannie informującym o aktualnej godzinie. Marynistyczny zegar na bloczku będzie stanowił piękną deklarację, ze względu na schludne połączenie drewna i mosiądzu. Taki przedmiot to z pewnością prezent dla żeglarza - nada wnętrzu niepowtarzalnego, morskiego charakteru, gdyż drewniane bloczki często można było spotkać na starych żaglowcach, gdzie służyły równoważeniu sił na olinowaniu.

poduszka marynistycznaelegancki zegar w kole sterowym
lampa kotwicastatek w butelce

Dla osób dobrze znających estetyczne preferencje osoby dla której poszukujemy prezentu, mogą pokusić się o prezent dla żeglarza nie posiadający walorów praktycznych, czyli marynistyczną dekorację wprowadzającą morski akcent do pokoju lub biura. W tej kategorii dużą popularnością cieszą się precyzyjnie wykonane statki w butelkach lub innych szklanych formach np. kulach. Delikatne i subtelne, żagle mają z mrożonego szkła lub pozłacane. Dostępne z rożnych rozmiarach i typach.

statek w butelceżeglarskie podpórki do książek