Regulamin

Regulamin sprzedaży


1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Sklep internetowy, działający pod adresem nautix.pl prowadzony jest przez Nautix.pl Olga Jelonek, ul. Borowiecka 59, 04-871 Warszawa. NIP: 551-230-59-69. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta m. st. Warszawy nr 502176. Tel. 515-917-666


2. ZASADY DOKONYWANIA ZAKUPÓW

2.1. Sklep internetowy znajdujący się pod adresem nautix.pl, służy do dokonywania zakupów wybranych artykułów za pośrednictwem sieci Internet.

2.2. Zakupy w sklepie internetowym nautix.pl mogą być dokonywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia na stronie nautix.pl, wybór formy płatności i przesłanie zamówienia.

2.3. Zamieszczone na stronach sklepu ceny są zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

2.4. Przyjęcie przez sklep internetowy złożonego zamówienia jest potwierdzane drogą e-mailową przez obsługę sklepu. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi w momencie potwierdzenia zamówienia przez Nautix.pl.

2.5. Wysyłając zamówienie, Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu sklepu, w szczególności z możliwością odstąpienia o umowy, zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", (Dz.U. 2000 Nr 22, poz. 271) i akceptuje jego postanowienia.

2.6. Sklep internetowy Nautix.pl przyjmuje zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w niedziele i święta rozpatrywane będą w kolejności ich złożenia w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.

2.7. Firma Nautix.pl zastrzega sobie prawo odrzucenia błędnie lub częściowo wypełnionych formularzy zamówienia.

2.8. Ceny podawane w sklepie internetowym Nautix.pl są cenami wyrażonymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT. Nautix.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez uprzedniego informowania o tym Zamawiającego, z zastrzeżeniem że zmiany cen nie dotyczą zamówień będących w trakcie realizacji.

2.10. Sklep internetowy na żądanie wystawia fakturę VAT.

2.11. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Zamawiający jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

2.12. W przypadku wyboru płatności elektronicznych online jak Dotpay czy Płatności Shoper dostępne formy płatności, którymi można realizować płatność zawierają płatności Kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online w systemie drogą elektroniczną Płatności Shoper jest Blue Media S.A.

 

3. WARUNKI DOSTAWY TOWARÓW

3.1. Zamawiający może wybrać następujące formy dostawy zamówionego towaru:

a. odbiór osobisty w Warszawie
b. dostawa za pośrednictwem kuriera DHL/UPS/DPD
c. dostawa za pośrednictwem paczkomatów In-post

3.2. Gdy płatność następuje przelewem, towar zostaje wysłany do Zamawiającego, gdy na rachunek Nautix.pl wpłyną odpowiednie środki. 

3.3. Zamówione produkty z adnotacją na karcie produktu "dostępność 24h" są wysyłane w dni robocze do 24 godzin od otrzymania płatności lub zamówienia (płatność za pobraniem). Niektóre, nieliczne produkty mogą mieć nieco dłuższy czas wysyłki, wówczas informacja na karcie produktu może wskazywać np. "dostępność 3 dni" lub "dostępność 10 dni". Oznacza to, że spodziewamy się dostawy danego produktu w ciągu najbliższych dni i możemy go jeszcze nie mieć w magazynie w momencie gdy składane jest zamówienie, dlatego wysyłka nastąpi dopiero po upłynięciu czasu wskazanego przez oznaczenie "dostępność" na karcie danego produktu.  Maksymalny czas wysyłki produktów to 5 dni roboczych o ile nie zawarto szczegółowej informacji na karcie produktu o wyjątku np. "na zamówienie".

3.4 W momencie wysłania przesyłki Zamawiający zostaje poinformowany o tym fakcie drogą e-mail.

3.5 Sklep dostarcza produkt nowy, bez wad.

3.6 W przypadku wyboru przez klienta sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą, czas realizacji zamówienia liczony jest od dnia uznania rachunku bankowego lub konta rozliczeniowego Sprzedawcy.

 

4. REKLAMACJE I GWARANCJE

4.1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Zamawiający znajdzie w nim wady techniczne to może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych - prosimy o kontakt e-mail: poczta <at> nautix.pl .

4.2. Do reklamowanego towaru klient powinien dołączyć dokument zakupu jeśli był wystawiony.

4.3. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym produktem.

4.4. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania towaru), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. Reklamacja powinna zawierać opis wady towaru oraz dzień powstania wady.

4.5. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.


5. ZWROTY ZAKUPIONYCH TOWARÓW

5.1. Zamawiający może zrezygnować z towaru (odstąpić od umowy)  bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od momentu otrzymania towaru składając stosowne oświadczenie drogą mailową na adres poczta@nautix.pl Pouczenie o możliwości zwrotu wraz z przykładowym formularzem zwrotu znajduje się tutaj.

5.2. W przypadku podjęcia decyzji o odstąpieniu od umowy, Zamawiający powinien odesłać towar należycie zapakowany w terminie 14 dni od zgłoszenia odstąpienia od umowy.

5.3. Zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru oraz kosztów wysyłki do klienta ( w przypadku umowy konsumenckiej ) nastąpi niezwłocznie (max 14 dni) na konto z którego otrzymaliśmy płatność lub inne konto wskazane przez Zamawiającego.

5.4. W przypadku wystąpienia konieczność zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą, sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.6. OCHRONA DANYCH i POLITYKA OCHRONY PRYWATNOŚCI

6.1. Polityka Ochrony Prywatności stanowi integralną część niniejszego regulaminu. Użytkownik akceptując niniejszy regulamin, wyraża tym samym akceptację treści wskazanych w Polityce Ochrony Prywatności.7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

7.1 Zgodnie z przepisami UE (rozporządzenie nr 524/2013) informujemy o możliwości rozwiązywania konfliktów drogą elektroniczną za pomocą platformy ODR 

7.2. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl