Statek w butelce Dar Pomorza

Cena: 120,00 zł
in_stock Dostępność dostępny Wysyłka w ciągu: 24h
szt.

Statek w butelce - Dar Pomorza

Ręcznie wykonany model polskiego żaglowca "Dar Pomorza". Postawiony w wyeksponowanym miejscu przykuje uwagę piękną sylwetką i dużą powierzchnią ożaglowania. Wszystkie drobne elementy statku zostały wykonane z najwyższą precyzją, starannością i dbałością o szczegóły. Butelka została zalakowana pieczęcią z wosku. Słynny polski "Dar Pomorza" to doskonały prezent dla każdego fana marynistyki i żeglarstwa.

Wymiary butelki 34 cm x 8 cm
Wymiary żaglowca 14 cm x 7 cm
Butelka 1 litr

PRODUKT POLSKI. Dla większej ilości statków wykonamy statek z dowolnym napisem lub logo firmy na burcie statku lub żaglu wewnątrz butelki.

 

Rys historyczny 'Daru Pomorza':

Statek został wybudowany w Hamburgu w 1909 r. i funkcjonował jako szkolny statek niemieckiej marynarki handlowej. Po wojnie został przekazany Francji jako forma odszkodowań wojennych. Został kupiony przez Polaków w 1929 r. głównie dzięki składkom mieszkańców Pomorza, dlatego nadano mu nazwę „Daru Pomorza” a następnie przekazano w użytkowanie Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Na jego pokładzie zostało wyszkolonych ponad 13 tyś studentów szkół morskich. Od roku 1982  cumuje w Gdyni i jako statek muzeum i jest odwiedzany rocznie przez 100-150 tys. osób.

Dar Pomorza był pierwszym polskim żaglowcem, który okrążył ziemię pod polską banderą i opłynął przylądek Horn. Przepłynął pół miliona mil morskich, czyli odległość równą 25 rejsom dookoła świata. Statek mierzy 95 metry długości i 41,4 wysokości, ma 2100 m2 powierzchni żagli i może pomieścić 189 załogantów.

 

Dekoracje marynistyczne, które również mogą Ci się spodobać:

Opinie o produkcie (4) dodaj opinię

Alicja F. Idealny prezent dla marynarza. Piękny przedmiot !
Angelina Prezent w sam raz dla żeglarza. Tata zachwycony. Polecam
Piotr Sz. Wysokiej klasy, prezent marynistyczny i nie tylko ?!?
Dorota Złotek Pięknie wykonany, idealny na prezent. Polecam