Prezent dla szefa
Prezent dla szefa

Prezent dla szefa - zainspiruj się morzem!

prezent dla szefa model żaglowcaprezent-dla-szefa-kompas

DZWON SUKCESU będzie pasował na firmową ścianę lub jako oryginalny prezent dla szefa. Oby dzwonił jak najczęściej... Eleganckie modele żaglowców lub jachtów regatowych na półkę albo kompas wskazujący kierunek również dobrze sprawdzi się w roli prezentu dla szefa lub przełożonego.

Zobaczcie kilka eleganckich przedmiotów, które mogą posłużyć jako prezent dla szefa, dyrektora, kierownika, prezesa czy po prostu jako prezent dla przełożonego. Wprawdzie wszystkie nawiązują do żeglarstwa, ale sprawdzą się świetnie nawet jeśli szef nie żegluje.

 

1. Koło sterowe jako prezent dla szefa

Dlaczego koło sterowe?
Ponieważ lider jest odpowiedzialny za kurs firmy lub zespołu tak jak sternik za kurs jachtu.
Koło sterowe jest symbolem przywództwa i obierania nowego kursu, kierunku.

Szef dzierży na swoich barkach odpowiedzialność, podobnie jak sternik na jachcie musi:

 • poszukiwać właściwych kierunków i optymalizować kurs by dotrzeć do obranego celu
 • uważnie obserwować otoczenie, wypatrując potencjalnych zagrożeń, które mogą zachwiać stabilnością jachtu czyli firmy lub jej działu
 • wypatrywać szans i szukać korzystnych wiatrów, prądów i fal, które pomogą firmie pokonać morze rzeczywistości w drodze do kolejnego portu

3 przykłady prezentów dla szefa wykorzystujących motyw koła sterowego:

 • drewniane koło sterowe do powieszenia na ścianie. Na rynku znajdziecie piękne koła, drewniane koła sterowe w różnych wielkościach od 30 cm do 90 cm.
 • koło sterowe z zegarem będzie praktyczną i elegancką propozycją do gabinetu lub biura
 • akcesoria na biurko jak zegarek z dyskretnym kołem sterowym do postawienia na biurko czy podstawka na długopis z kołem sterowym. Obie propozycje ze względu na połączenia drewna i mosiądzu prezentują się bardzo elegancko i mają miejsce na niewielką tabliczkę z dedykacją.

 

2. DZWON SUKCESU jako prezent dla prezesa lub dyrektora

Dlaczego dzwon?
Ponieważ dzwon w firmie może doniośle obwieszczać ważne wydarzenie lub odniesiony sukces. 

W kulturze żeglarskiej dźwięk dzwonu towarzyszy ważnym wydarzeniom i podniosłym chwilom. Dlatego dzwon na ścianie świetnie wpisuje się kulturę organizacyjną. Dzwon może obwieszczać firmowy sukces!

Jego dźwięk może rozlegać się z okazji:

 • osiągnięcia celu sprzedażowego
 • celebrowania sukcesu w firmie
 • zatrudnia nowego członka zespołu (powitania na pokładzie)

Twój szef może mieć autentyczną i fantastyczną zabawę uderzając w dzwon przy okazji firmowych imprez!

A co najważniejsze: dzwon może mieć wygrawerowany dumny napis: DZWON SUKCESU! Lub dowolny napis, który uważasz za pasujący do twojej organizacji

 

3 przykłady produktów wykorzystujące przykład dzwonu jako prezentu dla szefa.

 • Dzwon na desce z tabliczką z dedykacją (lub bez). Na tabliczce może znaleźć się dowolny napis, który sprawi, że dzwon będzie miał osobisty spersonalizowany charakter. Dzwony na deskach są srebrne dzięki czemu będą pasowały do większości biurowych wnętrz. Deski mogą być w różnych kolorach co również ułatwia dobór właściwego koloru do stylu naszego biura.
 • Mosiężny dzwon z grawerem na kloszu dzwona – DZWON SUKCESU
 • Dzwonek kapitański – nieduży, poręczny dzwonek na spotkania. Napis na dzwonku symbolicznie podkreśla role lidera. Dzwonek świetnie sprawdzi się do przywoływania porządku w trakcie burzliwych spotkań.

 

3. Model jachtu lub żaglowca jako pomysł na prezent dla prezesa

Dlaczego symbol jachtu? Ponieważ  żagle symbolizują łapanie pomyślnych wiatrów. Ustawienie żagli w świecie biznesu jest odniesieniem do menadżerskiej umiejętności wykorzystywania szans i okazji pojawiających się na rynku i umiejętności żeglowania po „błękitnym oceanie”

Modele pięknie komponują się z biurowym wnętrzem i pasują do każdego gabinetu

3 przykłady prezentu dla szefa, które wykorzystują motyw żagli:

Model jachtu lub model żaglowca. Piękny prezent i efektowna dekoracja biura. Można go uzupełnić spersonalizowaną tabliczką z inspirującym przesłaniem i życzeniami np.  „Z wiatrem przez biznes i przez życie”

 • Statuetka jachtu z mosiądzu z inspirującym cytatem na żaglach„To ustawienie żagli, a nie kierunek wiatru decyduje dokąd popłyniesz” JiM Rohn.  Cytat fenomenalnie oddaję istotę ścieżki trudnej roli przedsiębiorcy lub lidera i przypomina o tym, że o dotarciu do celu decydują w dużej mierze nasze działania i nasza reakcja na rzeczywistość a nie zewnętrzne okoliczności.
 • Statek w butelce czyli ręcznie wykonany przez modelarza model polskiego żaglowca, wyjątkowy prezent z polskim akcentem, może zostać uzupełniony spersonalizowaną tabliczką na podstawce. Co więcej, jeśli odpowiednio wcześniej go zamówimy ( 6 tygodni,) możemy zamówić statek z imieniem przełożonego i logiem firmy na żaglu wewnątrz butelki!

 

4. Elegancki kompas czyli busola jako prezent dla przełożonego

Dlaczego kompas?
Ponieważ kompas pomaga zorientować się w terenie, jest symbolem obierania właściwego kierunku w życiu lub właściwego kursu dla firmy.

Kompas to fajny gadżet, igła urządzenia ustawia się zawsze w kierunku północy. Idealny prezent dla lidera z głęboką symboliką.

3 przykłady prezentu dla szefa wykorzystującego motyw kompasu:

 • kompas z dedykacją w pudełku
 • kompas z zegarkiem na biurko
 • duży, stary kompas z prawdziwego statku czyli antyk umieszczony w nowej, eleganckiej, dekoracyjnej formie.

 

5. Nowoczesny obraz marynistyczny jako prezent dla kierownika

Dlaczego obraz marynistyczny jako prezent dla szefa?
Ponieważ regaty na dużych, oceanicznych jachtach świetnie oddają istotę rywalizacji w świecie biznesu.

W świecie biznesu czynniki zewnętrzne i okoliczności zmieniają się równie szybko, nieprzewidywalnie i dynamicznie jak pogoda na morzu. Każdej biznesowej aktywności towarzyszą nagłe, niespodziewane szkwały a przetrwanie zależy od sprawności sternika i wyszkolenia załogi.

Lider  tak jak żeglarz narażony jest na dynamiczną zmianę pogody, nagłe szkwały mogą spowodować, że jacht nabierze wody lub osiądzie na mieliźnie. Dlatego powinien nieustanie wypatrywać zagrożeń, szukać korzystnych wiatrów i odpowiednio korygować kurs, dbając o dobre morale i zaangażowanie załogi.

3 propozycje obrazów w stylu marynistycznym do biura jako prezent dla szefa

 • obraz prezentujący nowoczesne jachty regatowe American Cap – wydruk na płótnie lub obraz w ramie. Regaty żeglarskie oprócz znakomitej ściennej ozdoby są symbolem biznesowej rywalizacji i walki z żywiołem
 • obraz jachtu z cytatem motywacyjnym „Explore, Dream , Discover” kolor sepii jest uniwersalny, pasuje do wielu wnętrz a cytat pozytywnie zachęca do odwagi i podążania za własnymi marzeniam
 • Obraz jachty. Symbol żeglugi z pełnymi żaglami, fantastyczna dekoracja ścienna prezentująca piękne jachty oceaniczne imponujących rozmiarów.

Podsumowanie prezentów dla kadry menadzerskiej

W powyższym artykule przedstawiliśmy 5 wyjątkowych inspiracji na prezent dla szefa, prezent dla przełożonego lub lidera, które świetnie nadają jako prezent firmowy od współpracowników i podwładnych, nawet jeśli nasz obdarowywany nie żegluje.

Nasze marynistyczne propozycje nawiązują do szeroko pojętej kultury żeglarskiej i marynistyki a jednocześnie fantastycznie wpisują się w biznesowy kontekst.

Zobacz je wszystkie w sklepie marynistycznym: nautix.pl

Kiedy jeszcze raz zadasz sobie niewygodne pytanie …. i co na prezent dla szefa lub przełożonego? 

Mamy nadzieję, że wybierając którąś z zaproponowanych opcji szybko poradzisz sobie z dylematem.

 • Prezent dla szefa
 • Prezent dla dyrektora
 • Prezent dla kierownika
 • Prezent dla prezesa
 • Prezent dla przełożonego
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl