Wielki Model Żaglowca Atlantic - 86 cm x 120 cm

Cena: 960,00 zł 960.00
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48h
ilość szt.

Model Atlantic 120 cm - dekoracja lub prezent dla żeglarza

Duży, piękny model - replika trzymasztowego żaglowca Atlantic. Żaglowiec słynął z niesamowitej prędkości, bijąc kolejne rekordy początkiem ubiegłego wieku.

Model zachwyca imponującym rozmiarem - z bukszprytem ma aż 120 cm długości. Przykuwa uwagę efektownym, bogatym ożaglowaniem tzw. ożaglowaniem gaflowym. Kadłub jest wykonany z drewna, żagle są wykonane z kremowej tkaniny bawełnianej. Olinowanie zostało szczegółowo odwzorowane - model wyróżnia się licznymi detalami osprzętu na pokładzie oraz sporą ilością lin, want i szotów. 

Model duży, efektowny, przyciąga wzrok i z pewnością będzie jednym z centralnych elementów wystroju. Wyjątkowa dekoracja wnętrza lub wyjątkowy prezent dla żeglarza.

Wysokość 86 cm
Długość z bukszprytem 120 cm
Szerokość kadłuba 18 cm
Materiał kadłub: drewno; żagle: bawełna

Model nadaje się do wysyłki kurierskiej. Do transportu model jest pakowany ze złożonymi (położonymi na płasko) masztami i bukszprytem. Maszty należy  osadzić w odpowiednich miejscach i naciągnąć liny.  Czynność nie jest skomplikowana i nie wymaga użycia żadnych narzędzi, jednak przyda się odrobina cierpliwości.

Uwaga: Przed złożeniem warto przeprasować żagle - będą ładniej się prezentowały!

Historia żaglowca Atlantic

Atlantic to jeden z najpiękniejszych wśród modeli żaglowców jakie kiedykolwiek powstały i pływały po morzach i oceanach. Żaglowiec zasłyną nie tylko dzięki wyjątkowemu wyglądowi i zgrabnej sylwetce, ale przede wszystkim dzięki wyjątkowej prędkości. Żaglowiec Atlantic był najszybszym żaglowcem świata przez około sto lat.

Ciekawostka: podczas słynnych regat America's Cup w 1905 r. przepłynął Atlantyk pokonując 3006 mil morskich w czasie: 12 dni, 4 godziny bijając wszystkie dotychczasowe rekordy wypraw transatlantyckich i ustanawiając nowy rekord prędkości na następne stulecie. Rekord ten został pobity dopiero w 1997 roku.

W czasie pierwszej i drugiej wojny światowej służył amerykańskiej straży przybrzeżnej. Po wojnie został zaniedbany i ulegał powolnemu niszczeniu, aż w końcu 1982 roku uległ całkowitej degradacji.

W 2009 roku został dokładnie zrekonstruowany i ponownie przemierza morza i oceany zachwycając swoją imponującą sylwetką.

Opinie o produkcie ( 0 )

dodaj opinię
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl