Cutty Sark statek w butelce

Cutty Sark statek w butelce
Produkt wycofany ze sklepu nautix.pl

Statek w butelce - Cutty Sark

Urokliwa, stylowa dekoracja morska o niepowtarzalnym charakterze wykonana ręcznie przez modelarza w Polsce. Model słynnego brytyjskiego żaglowca 'Cutty Sark' został umieszczony w zgrabnej jedno litrowej butelce i spoczywa na drewnianej podstawce. Statek został wykonany z dużą dbałością o szczegóły. Butelka została zatkana korkiem i zalakowana czerwoną pieczęcią z wosku, dzięki czemu mamy pewność, że 'Cutty Sark' nie wyruszy na szerokie wody w poszukiwaniu morskich przygód.

Wymiary butelki 34 cm x 8 cm
Wymiary żaglowca 14 cm x 7 cm
Butelka 1 litr

PRODUKT POLSKI. Dla większej ilości statków wykonamy statek z dowolnym napisem lub logo firmy na burcie statku lub żaglu wewnątrz butelki.

Oryginalny 'Cutty Sark' znajduje się w Londynie, umieszczony w suchym doku przy nabrzeżu Tamizy, otwarty dla zwiedzających. Największe wrażenie robi z zewnątrz. Wielu twierdzi, że jest jednym z najpiękniejszych i najdostojniejszych żaglowców świata. Wyjątkowy urok zawdzięcza bardzo długiemu bukszprytowi oraz aż sześciu piętrom żagli na grot maszcie. Został zbudowany końcem XIX wieku. Służył Brytyjczykom do transportu herbaty z Chin. Przez okres 20 lat (1896-1916 ) pływał pod banderą portugalską po czym został odkupiony przez Wielką Brytanię. W latach swojej świetności bił rekordy prędkości. Jest jedynym zachowanym 'kliprem herbacianym' na świecie. Całkowita długość Cutty Sarka wynosi 85 metrów, a ożaglowanie prawie 3000 metrów kwadratowych.

Opinie o produkcie ( 0 )

do góry
Pokaż pełną wersję strony