Ozdobne wiosła na ścianę
Dekoracyjne wiosła na ścianę

Wiosła ozdobne na ścianie

Ozdoba na ścianę wiosła do salonu

Wiosła – przydają się na wodzie gdy zawiodą żagle albo silnik, nadal są niezbędnym elementem wyposażenia każdej niewielkiej łodzi. Wiosła służyły żeglarzom, rybakom przez długie lata nic więc dziwnego, że doczekały się licznych form, rodzajów i kształtów poczynając od pagaja z wyraźną rączką na końcu po tradycyjne długie wiosło ze smukłym piórem.

Wiosła ozdobne jako symbol z pozytywnym przekazem

Wiosła symbolizują ruch, aktywność, pracę i usilne dążenie do celu. Nasuwają pozytywne skojarzenia z letnim pejzażem. Nieuchronnie wtapiają się w krajobraz wszędzie tam gdzie obecne są łodzie, jachty, rzeki, jeziora i inne wodne akweny.

wiosła

Ich prostota, symbolika i marynistyczne skojarzenia sprawiają, że wiosła są wdzięcznym i atrakcyjnym materiałem w dekorowaniu wnętrz.

Zawieszenie wiosła na ścianie

Wiosło dekoracyjne można przede wszystkim efektownie powiesić na ścianie:

  • pionowo
  • poziomo
  • w lekkim ukosie

Wiosła ozdobne mogą tworzyć ciekawe ścienne kompozycje:

  • wiosła można skrzyżować ze sobą
  • powiesić obok siebie pionowo
  • powiesić poziomo jedno pod drugim

Wiosła dekoracyjne

Wiosła efektownie prezentują się w przestronnym holu, w sypialni nad łóżkiem. Przyciągają wzrok ale wymagają przestrzeni.

Wiosło dekoracyjne na ścianie zdeterminuje klimat wnętrza. Dlatego ważny jest styl wiosła jako dekoracji.

Wiosła w starym stylu

Design może nawiązywać do stylu vintage, wówczas wiosła będą miały odrobinę postarzały charakter, mogą być nawet stylizowane na lekko obdrapane dzięki czemu będą sprawiały wrażenie jakby wzmagały się już z niejednym wiatrem i prądem.

wiosła dekoracje ozdoby

Wiosła nowoczesne

Alternatywnie wiosła mogą przyjąć nowoczesną formę i dobrze odnajdą się również wśród nowoczesnych wnętrz. Nowoczesne wiosła dekoracyjne mają wyrafinowane wzory i ciekawą kolorystykę. Wiosła ozdobne mogą mieć również wyraźnie zarysowaną strukturę drewna, która doda takiej dekoracji sporo glamouru i elegancji.

Wiosła mogą zostać przytwierdzone do ściany w sposób niewidoczny lub za pomocą dulek przez które przechodzi trzon wiosła. Wiosła, które mają na końcu charakterystyczną rączkę zwiemy pagajami.

wiosła na ścianie ozdoba sklep on-line

Nie tylko estetyczna dekoracja

Wiosła z pewnością mogą być reprezentacyjną, przestrzenną i efektowną dekoracją na ścianie i fantastyczną alternatywą do obrazu. Oprócz funkcji ozdoby na ścianie wiosło może przyjąć formę przedmiotu codziennego użytku np. wieszaka, poręczy lub karnisza. Wiele takich nietypowych, domowych zastosowań wiosła daje wspaniały, nieszablonowy, wizualny rezultat.

pokój marynarski z wiosłami

Każde nietypowe, odchodzące od schematu rozwiązanie wymaga pracy, kreatywności i czasu ale tylko w taki sposób można uzyskać nietypowy i wyjątkowy efekt dekoracyjny. Taki efekt z pewnością może zagwarantować nam odpowiednio dobrane do wnętrza, piękne, wyjątkowe, designerskie wiosło ozdobne wnoszące powiew symboliki, tradycji, marynistycznego klimatu lub elementu sztuki nowoczesnej.

Wszystkie zaprezentowane wiosła dekoracyjne są dostępne w sklepie on-line z dekoracjami marynistycznymi nautix.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl