Morski pokój w bieli i szarości

Morski pokój w bieli i szarości

Lubię biele i odcienie szarości. Relaksują i nadają wnętrzu lekkości i spokoju. Same bywają mdłe i nudne ale przełamane granatem stworzą niebanalny, elegancki, morski pokój z charakterem. Fantastyczne marynarskie wnętrze powstało dzięki połączeniu kilku fajnych, przemyślanych elementów.

Pierwszy to subtelny koloryt podłogi i ścian z bardzo fajną oryginalną strukturą przypominającą kostkę brukową. Drugim ważnym elementem są cudowne białe meble – elegancka propozycja firmy Swarzędz, ich łagodna tonacja wprowadza spokój i harmonię i może odrobinę nostalgii za morskim, plażowym krajobrazem a w kontraście z granatem zyskują nieco marynarskiego wyrazu. I właśnie przełamanie bieli i szarości odważnym, marynarskim granatem to dobre posunięcie. Do tego kilka urokliwych marynistycznych dekoracji i powstał świetny, klimatyczny morski pokój w bieli.

pokoj-zeglarski pokoj-w-stylu-marynarskim
poduszki-w-stylu-marynarskim lampa-marynarska

Zwróćcie uwagę na motywy z liny: gałki bosmańskie z liny na stoliku, dekoracyjne sieci rybackie i oraz białe i grafitowe, niebieskie poduszki, wszystkie te akcenty nadają morskiemu pokojowi nieco zwiewności i lekkości.

Lampa marynistyczna na trójnogu jest ciekawym lecz trochę kontrowersyjnym dodatkiem. Brązowa, drewniana i mocno kontrastuje z zresztą. Ciemne drewno nie nawiązuje do żadnego innego elementu a mimo to chyba całkiem dobrze odnajduje się w całej aranżacji. Alternatywą mogą być lampy z liny. Osobiście zaryzykowałbym kupując podłogową lampę z liny jutowej i umieszczając dwie lampki z liny na szafkach nocnych; jasno beżowy trzon lampy współgrałyby kolorystycznie z sieciami i dekoracją nad kominkiem ze skrzyżowanych wioseł.

Morskie dodatki użyte w tej aranżacji

Lampa na trójnogu 140 cm klosz kremowyLampa na trójnogu 140 cm klosz kremowyCena: 560.00 zł Lampa z liną 70 cmLampa z liną  70 cmCena: 460.00 zł Gałka bosmańska morska dekoracja 14 cmGałka bosmańska morska dekoracja 14 cmCena: 65.00 zł Dekoracyjna sieć rybacka – kremowa 2,5 x 2,5mDekoracyjna sieć rybacka - kremowa 2,5 x 2,5mCena: 65.00 zł Poduszka dekoracyjna – podłużna grafitowaPoduszka dekoracyjna - podłużna grafitowaCena: 89.00 zł Poduszka dekoracyjna – podłużna białaPoduszka dekoracyjna - podłużna białaCena: 89.00 zł Wiosło na ścianę 90 cmWiosło na ścianę 90 cmCena: 75.00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium