Morski pokój w bieli i szarości
Morski pokój w bieli i szarości

Morski pokój w bieli i szarości

wiosła dekoracyjne

Lubię biele i odcienie szarości. Relaksują i nadają wnętrzu lekkości i spokoju. Same bywają mdłe i nudne ale przełamane granatem stworzą niebanalny, elegancki, morski pokój z charakterem. Zobaczcie na wizualizacja poniżej: fantastyczne marynarskie wnętrze powstało dzięki połączeniu kilku fajnych, przemyślanych elementów.

  • subtelny koloryt podłogi i ścian z bardzo fajną oryginalną strukturą przypominającą kostkę brukową.
  • cudowne białe meble – elegancka propozycja firmy Swarzędz

Inspiracje w szarościach przełamane granatem

Łagodna tonacja i odcienie szarości wprowadzają spokój i harmonię. Może odrobinę nostalgii za morskim, plażowym krajobrazem. W kontraście z granatem zyskują nieco marynarskiego wyrazu. I właśnie przełamanie bieli i szarości odważnym, marynarskim granatem to dobre posunięcie. Do tego kilka urokliwych marynistycznych dekoracji i powstaje nowa dekoracyjna inspiracja -  świetny, klimatyczny morski pokój w szarościach i bieli. Pokój marynarski w szarościach może mile zaskoczyć.
pokoj-zeglarski pokoj-w-stylu-marynarskim
poduszki-w-stylu-marynarskim lampa-marynarska

Zwróćcie uwagę na motywy z liny:

  • gałki bosmańskie z liny na stoliku,
  • dekoracyjne sieci rybackie 
  • białe i grafitowe, niebieskie poduszki
  • dywan z mocną strukturą sznurka

wszystkie te akcenty sprawiają, że morski pokój nabiera zwiewności, lekkości i wyrazistego charakteru. Szarości przestają być nudne, nabierają elegancji. Szarość inspiruje ale pod warunkiem, że zręcznie ją przełamiemy - jasnym drewnem, kremem lub wyrazistym granatem.

Lampa marynistyczna na trójnogu jest ciekawym lecz trochę kontrowersyjnym dodatkiem. Brązowa, drewniana i mocno kontrastuje z zresztą. Ciemne drewno nie nawiązuje do żadnego innego elementu a mimo to chyba całkiem dobrze odnajduje się w całej aranżacji w pokoju gdzie dominują szarości.

Alternatywą do lampy na trójnogu mogą być lampy z liny. Osobiście zaryzykowałbym kupując podłogową lampę z liny jutowej i umieszczając dwie lampki z liny na szafkach nocnych; jasno beżowy trzon lampy współgrałyby kolorystycznie z sieciami i dekoracją nad kominkiem ze skrzyżowanych wioseł.

Morskie dodatki użyte w tej aranżacji

Lampa na trójnogu 140 cm klosz kremowyLampa na trójnogu 140 cm klosz kremowyCena: 560.00 zł Lampa z liną 70 cmLampa z liną  70 cmCena: 460.00 zł Gałka bosmańska morska dekoracja 14 cmGałka bosmańska morska dekoracja 14 cmCena: 65.00 zł Dekoracyjna sieć rybacka – kremowa 2,5 x 2,5mDekoracyjna sieć rybacka - kremowa 2,5 x 2,5mCena: 65.00 zł Poduszka dekoracyjna – podłużna grafitowaPoduszka dekoracyjna - podłużna grafitowaCena: 89.00 zł Poduszka dekoracyjna – podłużna białaPoduszka dekoracyjna - podłużna białaCena: 89.00 zł Wiosło na ścianę 90 cmWiosło na ścianę 90 cmCena: 75.00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl