Czarne dodatki do wnętrz - inspiracje
Czarne dodatki do wnętrz - inspiracje

Czarne dodatki do wnętrz

Czarne dodatki do wnętrz i czarne meble z elementami marynistycznymi, połączone z nowoczesnym strukturą cegły na ścianie dają efektowny rezultat – elegancką, niestandardową aranżację.To nowoczesna propozycja dla szukających wyjątkowych i odważnych wnętrzarskich inspiracji.

Dlaczego aranżacja z czarnymi dodatkami marynistycznymi jest mocno niestandardowa?

  • czy widzieliście kiedyś styl marynistyczny w czerni? Kolor czarny to wyjątkowo surowy i niemarynistyczny kolor. Projektant złamał schemat.
  • tradycyjne marynistyczne meble i dodatki korzystały zwykle z elementów mosiężnych, które bardzo efektownie kontrastują z ciemnym drewnem. Tutaj projektant zrezygnował z tradycyjnego mosiądzu i zastosował srebrną stal nierdzewną, która wprowadza nutę elegancji, awangardy i sprawia, że meble pasują do nowoczesnego stylu.

Czarne dodatki ceglana ściana 

Czarne dodatki do wnętrz i kontrasty

Na pierwszy rzut oka kolekcja nie kojarzy się z marynistyką, ale po bliższym przyjrzeniu się łatwo dostrzec liny, węzły żeglarskie, knagi, wiosła – które nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z marynistyką…. marynistyką w nowym, niespotykanym dotąd wydaniu.

Wszystkie elementy kolekcji nawiązują do siebie: wykorzystują żeglarskie motywy i te same materiały: stal nierdzewną, drewno dębowe oraz linę.

Motyw liny zasługuje na osobną wzmiankę. Żeglarska, efektowna, bawełniana lina kręcona dosłownie i w przenośni przewija się przez całą kolekcję. Lina jest naprawdę fantastycznym elementem dekoracyjnym, w kolekcji pojawia się w czarnej poduszce oraz jako ozdoba półki – lina kończy swój bieg na knadze, czyli w całkowitej zgodzie ze sztuką żeglarską. Motyw liny pojawia się również na dębowej tablicy z węzłami żeglarskimi. Linki zostały związane ze sobą tworząc klasyczną ekspozycję węzłów marynistycznych. Pod każdym węzłem znajduję się tabliczka z profesjonalną nazwą węzła.

czarne dodatki dodatki wiosła
półka czarna dodatki Półka drewniana żeglarska ceglana ściana

Czarny wieszak marynistyczny

Z czym można łączyć czarne dodatki?

Srebrne elementy nadają aranżacji nowoczesnego stylu. W kolekcji znajdziemy: srebrny dzwon umieszczony na dębowej desce, srebrne kotwiczki użyte jako elementy ozdobne z żeglarskim akcentem, srebrne knagi ze stali nierdzewnej, które pełnią rolę ozdoby lub wieszaka na ubrania oraz srebrne uchwyty (dulki) na wiosła.

Wiosła są fantastyczną dekoracją cieszącą się coraz większym powodzeniem. Symbolizują wysiłek, pracę i sumienne i wytrwałe dążenie do celu. Wiosła na ścianie zostały osadzone w srebrnych dulkach i mogą zostać zawieszone poziomo lub pionowo w zależności od ilości miejsca na ścianie jaką dysponujemy.

Czarne elementy drewniane są wykonane z drewna dębowego, zawdzięczają swój urok specjalnej technice obróbki, która uwydatnia strukturę drewna i sprawia, że powierzchnia mebli i dekoracji jest niejednolita, wręcz nierówna i widać na niej naturalną strukturę drewna.

Nowoczesne inspiracje do wnętrza z czarnym akcentem

Kolekcja z czarnymi dodatkami jest niezwykle oryginalna i elegancka, nieco surowa z wyraźnym charakterem, pasująca do nowoczesnych wnętrz.

 Meble i dodatki marynistyczne w czarnym kolorze mogą przypaść do gustu nie tylko domownikom ale także projektantom wnętrz. Stwarzają nowe możliwości połączeń z nowoczesnym teksturami. Żeglarskie nawiązania sprawiają, że elementy z kolekcji będą czymś więcej niż tylko zwykłymi czarnymi elementami dekoracyjnymi. Kolekcja będzie przede wszystkim kryła w sobie marynistyczne przesłanie i odzwierciedlała zamiłowanie i pasję do żeglarstwa.

Wieszak na dębowej desce z knagami – czarnyWieszak na dębowej desce z knagami - czarnyCena: 649.00 złDzwon z dedykacją na dębowej desce – czarnejDzwon z dedykacją  na dębowej desce - czarnejCena: 390.00 zł Marynistyczny notatnik z drewna dębowego – czarny Marynistyczny notatnik z drewna dębowego - czarnyCena: 280.00 złWiosło czarne z srebrnym uchwytem 130 cmWiosło czarne z srebrnym uchwytem 130 cmCena: 239.00 złDębowa półka z liną i knagami – czarnaDębowa półka z liną i knagami - czarnaCena: 1290.00 złDębowa tablica z węzłami – czarna 60 cm (po polsku)Dębowa tablica z węzłami - czarna 60 cm (po polsku)Cena: 590.00 zł

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl