Morski styl we wnętrzu
Morski styl we wnętrzu

Morski styl we wnętrzu

Atmosfera sprzyjająca relaksowi oraz lekki wakacyjny klimat to  główne zalety morskiego stylu w aranżacjach naszych wnętrz.

Aby osiągnąć morski klimat we wnętrzu potrzebujemy:

  • morskich motywów
  • zrównoważonej synergii bieli i odcieni błękitów, koloru niebieskiego i granatu

Morskie elementy i motywy, które tworzą morski styl

Morski styl we wnętrzu to przede wszystkim morskie motywy, elementy, przedmioty, dekoracje na ścianę lub ozdoby na półkę zawierające symbole, które kojarzą się z morzem, wybrzeżem, żeglarstwem i ogólnie pojętą marynistyką. 

Ozdoby w morskim stylu

Morskie motywy mogą pojawić na pościelach, kocach, poduszkach, zasłonach lub szklankach, wazonach, dekoracyjnych kufrach.

Mogą przyjąć również formę indywidualnych dekoracji, wówczas pojawią się we wnętrzu jako ozdoby na ścianę w kształcie prawdziwych wioseł, kół sterowych bądź ratunkowych, wieszaków w kształcie kotwicy lub lamp w kształcie latarni.

Morskie klimaty dzięki morskiej kolorystyce

Salon w morskim stylu

Oprócz morskich symboli, ozdób i marynistycznych dekoracji, morski styl można osiągnąć dzięki charakterystycznym dla marynistyki kolorom na które składają się:

  • kolor biały
  • odcienie błękitów, niebieskiego i granatu
  • kolor czerwony

Zrównoważone zestawienie morskich barw to podstawa morskiego klimatu we wnętrzu. Same biele i błękity nie zawsze wystarczą by czuć się we wnętrzu dobrze i komfortowo, dlatego warto morskie wnętrza rozweselić jasnym, ciepłym drewnem.

Morskie obrazki

Jasne drewno doskonale pasuje do morskich aranżacji, rewelacyjnie kontrastuje z morską kolorystyką i przede wszystkim wprowadza nieco energii, przytulności i ciepła do spokojnych, chłodnych, morskich barw.

Pamiętajmy, że doskonałym dodatkiem do morskiego wnętrza będą wszelkie dekoracje z liny lub dekoracyjne sieci rybackie. Tworzą one specyficzną, charakterystyczną dla wybrzeża atmosferę.

Ramka na ścianę w morskim stylu

Innym dobrym i efektownym sposobem na zaznaczenie morskiego klimatu we wnętrzu będą modele jachtów i żaglowców na półce.  Model żaglowca wprowadzi nie tylko nutę morskiego stylu ale również sporą kroplę ponadczasowej elegancji.

Jak urządzić piękne, morskie wnętrze?

Aranżacja morskiego wnętrza to sztuka, której celem jest stworzenie lekkiego, relaksującego, morskiego klimatu. Pamiętając o dwóch podstawach: morskich motywach i morskich barwach. Zadbanie o te dwa kluczowe składniki morskiego wystroju zagwarantuje nam urokliwy, morski klimat.

Morski styl

Pozostałe składowe morskiego wnętrza kwestia indywidualnego gustu, odpowiedniej estetyki i umiejętnego dobrania marynistycznych elementów.

Wśród najpopularniejszych morskich motów znajdziemy, które tworzą morski styl znajdziemy:

Morskie motywy powinny tworzyć nie tylko spójne, morskie wnętrze ale przede wszystkim miejsce piękne w którym dobrze i chętnie się spędzimy czas i które zachwyci zrównoważoną synergią morskich ozdób i barw.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl