Model Jachtu Columbia 72 cm

Model Jachtu Columbia 72 cm
  • promocja
Produkt wycofany ze sklepu nautix.pl

Model Jachtu Columbia

Elegancki, nowoczesny jacht jednomasztowy. Kadłub został wykonany z drewna; smukły, lakierowany, w kolorze ciemno brązowym (wenge) z kontrastującą bielą. Na pokładzie znajdują się liczne żeglarskie akcesoria. Żagle zostały wykonane z kremowej tkaniny. Model doskonale zachowuje proporcje. Jest repliką historycznego, amerykańskiego jachtu morskiego zbudowanego u progu poprzedniego stulecia.

Model jest pakowany ze złożonym masztem, aby go złożyć należy umieścić maszt odpowiednim otworze i naciągnąć linki. Składanie jest łatwe i nie wymaga zastosowania dodatkowych narzędzi.

OSTATNIA SZTUKA!

Produkt przeceniony ze względu na niewielką wadę - nieidealne wykończenie, które za pomocą strzałek jest uwidocznione na zdjęciach.

Długość 70 cm
Wysokość 72,5 cm

Rys historyczny jachtu Columbia:

Columbia to słynny amerykański, jednomasztowy jacht regatowy skonstruowany w 1899 roku przez znanego i wybitnego amerykańskiego projektanta Nathanaela Greene'a Herreshoff'a nazywanego potocznie: „Kapitanem Natem”. Na początku lat 20-tych Herreshoff zrewolucjonizował przemysł jachtowy. Zaprojektował aż pięć jachtów żaglowych, które zwyciężyły w regatach Pucharu Ameryki. Jacht Columbia (slup) zasłynął jako dwukrotny zwycięzca American Cup z rzędu pobijając kolejno jacht Shamrock i Shamrock II w 1901 roku. Columbia mierzyła 40 metrów długości, ważyła 148,7 ton i posiadała 1148 m2 ożaglowania. Uległa rozbiciu i dewastacji w 1913 roku. Pomimo swojego krótkiego istnienia okazały jacht Columbia zapisał się w historii żeglarstwa jako jedna z najbardziej efektownych, szybkich i na ów czas nowoczesnych konstrukcji. Ze względu na rozłożyste, okazałe ożaglowanie, smukły kadłub jachtu pozostaje ulubionym tematem i inspiracją dla współczesnych modelarzy.

Opinie o produkcie ( 0 )

do góry
Pokaż pełną wersję strony