Klepsydra z elementami mosiądzu 1h - godzina

Klepsydra z elementami mosiądzu 1h - godzina
  • promocja
Produkt niedostępny. Zobacz nasze inne propozycje.

Klepsydra z drewna i mosiądzu - 1 godzina

Duża, elegancka, drewniana klepsydra wypełniona pisakiem z mosiężnymi filarami to oryginalny, symboliczny przedmiot - pomysł na elegancki upominek, który wniesie do domu lub biura nieco specyficznej, klasycznej atmosfery, subtelną nutę danych czasów.

Klepsydra składa się z drewniano-mosiężnej konstrukcji i dwóch symetrycznych baniek z połączonych wąską szczeliną. Wąska szczelina przepuści całą zawartość piasku w określonym czasie  - w tym przypadku w przeciągu jednej godziny.

Jeśli któregoś dnia niespodziewanie dostrzeżesz, że czas przelewa się przez palce lub gubi gdzieś w natłoku obowiązków... pora, by zamknąć umykający czas w zgrabnej, eleganckiej formie.  Każda chwila miarowo przesypie się z jednego pojemniczka do drugiego w ciągu 60 minut i pozostanie tam do czasu, aż zdecydujesz się to odmienić odwracając klepsydrę. Klepsydra dekoracyjna z piaskiem bardzo efektownie odmierzy upływającą godzinę.

OSTATNIE SZTUKI!

Produkt przeceniony z uwagi na drobne ryski na drewnie, które zostały uwidocznione na zdjęciu.

 

Wysokość 23 cm
Średnica 12,5 cm
Materiał Drewno z elementami mosiądzu
Czas

1 godzina - 60 min

Klepsydra z piaskiem - praktyczna dekoracja z historią

  • pierwsze konstrukcje klepsydr pojawiły się już 1500 r p.n.e.
  • pierwsze klepsydry zwierały wodę, dopiero później popularne stały się klepsydry z piaskiem
  • klepsydry mogą odmierzyć odcinek czasu od kilku sekund po nawet dobę
  • W 1852 r. mistrz szachowy z Wielkiej Brytanii zaproponował  używanie klepsydry do mierzenia czasu podczas rozgrywania partii szachów.W 1861 lat propozycja ta została oficjalnie przyjęta i wykorzystana w meczu szachowym, później była często stosowana aż do turnieju w 1883 r kiedy został wprowadzony zegar.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl