Dekoracyjne koło sterowe 63 cm

Cena: 310,00 zł
in_stock Dostępność dostępny Wysyłka w ciągu: 24h
szt.

Koło Sterowe – marynistyczna dekoracja na ścianę

Klasyczne, drewniane koło sterowe. W kolorze ciemno brązowym, lekko połyskujące z  wytrzymałym, środkiem. Ciężkie, solidnie wykonane – jakby zabrane wprost z dawnego galeonu.

Doskonale sprawdzi się jako dekoracja ścienna nawiązująca do morskiej tradycji. Dobrze prezentuje się w sąsiedztwie innych drewnianych elementów wystroju i tworzy bardzo efektowny kontrast z jasnym kolorem ściany.

Średnica 63 cm
Materiał Drewno

Podany wymiar to średnica całego koła, razem z „rączkami” czyli fachowo zwanymi „rumbami”.

 

O kołach sterowych...

Drewniane koło sterowe to jeden z najbardziej charakterystycznych motywów, związanych z tematyką żeglarską i marynistyką.

Jego funkcja jest oczywista – to obręcz, która pozwala sternikowi kontrolować położenie płetwy sterowej. W porównaniu do popularnego rumpla, stosowanego na mniejszych jednostkach pływających, koło ma większe przełożenie na przekładnię steru. Dzięki czemu sterowanie z jego użyciem jest o wiele wygodniejsze – przede wszystkim zaś wymaga znacznie mniejszej siły.

Obecnie na nowoczesnych jachtach koła wykonane są ze stali nierdzewnej lub włókna węglowego, a szprychy nie wystają już poza obręcz koła sterowego. Stare, klasyczne koła posiadały wystające fragmenty – rumby. Ułatwiały one nie tylko obracanie koła, ale także kontrolowanie ilości dokonanych obrotów.

Tradycyjne koło sterowe z wystającymi rumbami jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych motywów żeglarskich. To prawdziwy żeglarski gadżet, marynistyczny symbol i znakomity upominek.

Często koła sterowe były sercem i reprezentacyjną wizytówką jednostki i miały swój niepowtarzalny, indywidualny wygląd. Dziś jest on powoli przenoszony do pomieszczeń, gdzie oryginalne, dobrze wykonane koło sterowe jest wspaniałym i eksponowanym nabytkiem.

Opinie o produkcie (1) dodaj opinię

Barbara Cieszyńska Mimo że w ogóle nie znam się na kołach sterowych to jestem pod wrażeniem.Piękny prezent dla mojego męża.Przesyłka przyszła w bardzo dobrym stanie dobrze zabezpieczona i co najważniejsze szybko. Pozdrawiam