Statek w butelce Dar Pomorza

Opis

Statek w butelce - Dar Pomorza

Wyprodukowano w Polsce

Ręcznie wykonany statek w butelce - model polskiego żaglowca "Dar Pomorza". Postawiony w wyeksponowanym miejscu przykuje uwagę piękną sylwetką i dużą powierzchnią ożaglowania. Wszystkie drobne elementy statku zostały wykonane przez modelarza z najwyższą precyzją, starannością i dbałością o szczegóły. Butelka została zalakowana pieczęcią z wosku.

Słynny, polski "Dar Pomorza" to doskonały upominek dla każdego fana marynistyki i żeglarstwa, idealny na prezent z polskim akcentem.

Wymiar całości 24 cm x 12 cm x 5 cm
Wymiar statku wewnątrz 12 cm x 9 cm x 5 cm

PRODUKT POLSKI.

Dla większej ilości statków wykonamy statek z dedykacją; dowolnym napisem lub logo firmy na burcie statku lub żaglu wewnątrz butelki. (Czas realizacji ok 4 tygodni).

Statki w butelkach są też popularnie zwane rafandynką.

Rys historyczny 'Daru Pomorza':

Statek został wybudowany w Hamburgu w 1909 r. i funkcjonował jako szkolny statek niemieckiej marynarki handlowej. Po wojnie został przekazany Francji jako forma odszkodowań wojennych. Został zakupiony przez Pomorski Komitet Floty Narodowej w 1929 r. głównie dzięki składkom z datków społecznych mieszkańców Pomorza, dlatego w nawiązaniu do tej symboliki fregacie nadano nazwę „Daru Pomorza”. Żaglowiec został przeznaczony na cele dydaktyczne.

Na jego pokładzie zostało wyszkolonych ponad 13 tyś studentów szkół morskich. Przez lata służyła Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni. Od roku 1982  cumuje w Gdyni i jako statek muzeum i jest odwiedzany rocznie przez 100-150 tys. osób.

Dane techniczne statku w liczbach:

  • długość 95 metrów
  • wysokość 41,4 metry
  • powierzchnia ożaglowania: 2100 m2
  • max załoga: 189 osób

Dar Pomorza był pierwszym polskim żaglowcem, który okrążył ziemię pod polską banderą i opłynął przylądek Horn. Przepłynął pół miliona mil morskich, czyli odległość równą 25 rejsom dookoła świata.

Statek w butelce Dar Pomorza

Produkt niedostępny.
Zobacz nasze inne propozycje.

Zobacz podobne produkty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl