Opis
Model żaglowca z drewna
Elegancki model żaglowca dwumasztowego, a dokładniej szkuner z ożaglowaniem gaflowym. Wyróżnia go wysokiej jakości wykonanie, dbałość o detale i piękny, drewniany kadłub w ciepłej, stonowanej kolorystyce. Na pokładzie żaglowca znajdują się liczne drewniane elementy osprzętu żeglarskiego. Elementy te, jak całość pokładu, zostały starannie wykonane z drewna.
Na uwagę zasługują drobne szczegóły takie jak refsejzingi - drobne linki na żaglach lub drewniane, pracujące bloczki na fałach, które świadczą o wiernym odwzorowaniu modelu z dużą dbałością o szczegóły. Żagle są wykonane z bawełny w kolorze kremowym.
Model będzie fantastyczną dekoracją zarówno do domowego salonu jak i biurowej przestrzeni. Pasuje zarówno do klasycznego jaki nowoczesnego wnętrza. Zaakcentuje i odzwierciedli zamiłowanie do żagli i marynistyki, uchylając rąbka tajemnicy o pasjach domowników.
Model jest optymalnej wielkości, czyli wystarczającej by zaakcentować obecność wyrafinowanej, żeglarskiej dekoracji i przyciągnąć wzrok. Jednocześnie nie jest za duży i zmieści się nawet na zwykłym regale lub półce. Model żaglowca z drewna z pewnością będzie fajnym i eleganckim prezentem dla żeglarza. Jako model jako prezent może bardzo mile zaskoczyć obdarowywanego, zwłaszcza jeśli nie są mu obce żeglarskie klimaty.
Długość żaglowca | 67 cm |
Szerokość żaglowca | 12 cm |
Wysokość żaglowca | 57 cm |
Materiał | Drewno, bawełna (żagle) |
Model żaglowca jest składany do transportu tak aby dotarł bezpiecznie. Dlatego po otrzymaniu przesyłki należy samodzielnie umieścić maszty w otworach na pokładzie, osadzić bukszpryt na dziobie (czyli delikatnie wsunąć) i zahaczyć liny (wanty) o odpowiednie haczyki przytwierdzone do masztu i pokładu. Warto również przeprasować żagle przed złożeniem modelu by ładniej się prezentowały na masztach. Złożenie modelu może potrwać 1-5 min. Jest to proces nietrudny i raczej przyjemny. Nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi jedynie odrobinki cierpliwości. Zobacz również inne modele żaglowców.
Jaki to typ żaglowca?
Prezentowany model jest przykładem szkunera gaflowego z XIX wieku. Na pierwszym żaglu od rufy tzw. grotmaszcie znajduje się żagiel gafel wraz z topslem, czyli małym żaglem dodatkowym powyżej, rozpiętym pomiędzy gaflem a stengą masztu. Poniżej prawdziwy dwumasztowy szkuner gaflowy w porcie.